zeefdruk corneille

zeefdruk corneille

Het schilderij 'zeefdruk corneille' is door Corneille geschilderd.

Dit schilderij van Corneille kunt u helaas niet meer kopen. Kijkt u gerust bij één van de andere schilderijen van Corneille .



Corneille - zeefdruk corneille

 

Schilderij:

zeefdruk corneille

Schilder:

Corneille

Afmeting (BxHxD):

67 x 58 x 3 cm

Onze prijs:

€ 325,-

Galerieprijs:

€ 465,-

Jaartal:

2000

Oplage:

exemplaar artiest

Met lijst:

ja

Echtheid cert.:

ja

Gesigneerd:

rechtsonder

als e-card versturen »»

 
 

Door op het schilderij te klikken kunt u de afbeelding vergroten en met een door uzelf te bepalen achtergrondkleur bekijken.

 
 
Gebruikte techniek

Zeefdruk gesigneerd

 
 
Over dit schilderij

Fraai ingelijste zeefdruk van Corneille goudkleur lijst met dubbel passe-partout. Hand gesigneerd.

Guillaume Cornelis van Beverloo, beter bekend als Corneille (Luik, 3 juli 1922) is een Nederlandse Cobra-schilder.
Corneille werd geboren in het Belgische Luik, als kind van Nederlandse ouders. Hoewel grotendeels autodidact, volgde hij toch kunst cursussen aan de Amsterdamse Academie, tussen 1940 en 1942. In 1946 hield hij in Groningen zijn eerste expositie.
Aanvankelijk sterk beïnvloed door het werk van Picasso, maakt hij zich in 1948 hiervan los, op het moment dat hij toetreedt tot de groep Cobra; hij is daarvan medeoprichter samen met Karel Appel, Jan Nieuwenhuys en diens broer Constant Nieuwenhuys.
In 1950 verhuist hij van Amsterdam naar Parijs. Daarna reist hij meermalen naar het buitenland: Noord-Afrika, Sahara, Noord-Amerika, de Antillen, zelfs Zuid-Amerika en die reizen bepalen gevoelig de aard van zijn werk. Lyrische transposities in een warm en genuanceerd coloriet drukken zijn spontane emoties uit. Vanaf 1960 valt hij terug op een nieuwe figuratie, waarbij vrouwen, vogels, bloemen en vaak personages tot zijn artistiek vocabularium behoren.
Corneille is tegenwoordig (medio 2005) nog steeds even werklustig als de Corneille van vroeger. Zelf beweert hij dat schilderen geen hobby of job is, maar eerder een roeping. Momenteel heeft Corneille zijn atelier in de Franse hoofdstad Parijs. Bezoekers worden vrijwel niet gedoogd door de kunstenaar.
Zijn huidige situatie (2005) is vrij onzeker; hij verblijft naar het schijnt in een inrichting en is onder curatele gesteld door zijn vrouw en zoon, omdat hij het geld verkwanseld zou hebben veroorzaakt door een manie. Corneille's vrienden en galeriehouders beweren echter dat zijn gezin hem heeft laten opsluiten omdat ze geld wilden.
In 2006 is een recordbedrag betaald van € 215.000 voor een schilderij van Corneille.
(Bron: http://nl.wikipedia.org)
Corneille

De uit Nederlandse ouders in Luik geboren Guillaume Corneille van Beverloo (1922), krijgt reeds in de jaren 1947 en 1948 een typische stijl, zichtbaar in speels intieme schilderijtjes en gouaches, met een grafische lijnvoering, zachte kleuren en een eigen motivatie wereld. Deze stijl heeft hij in 1947 ontwikkeld in Budapest mede door ontmoetingen met o/a Jaques Doucet, die op zijn beurt weer een groot bewonderaar van Miro was. In Budapest ontdekt Corneille het werk van Paul Klee en de geschriften van de Surrealisten, met name van Breton, Eluard en Aragon. Onder invloed van deze literatuur begint hij meer van zijn verbeelding uit te gaan. In 1948 vertoont zijn werk al grote stellage‑achtige wezens met angstaanjagende koppen. Ook is de invloed van Miro duidelijk zichtbaar in uitbundig vrolijke vormen en kleuren. In 1947 brengt hij samen met Karel Appel enige tijd door in Parijs. De schok van Budapest wordt nog versterkt wanneer hij kennis maakt met de Denen Asger Jorn en Carl‑Henning. Vooral de vogels die in het werk van de Denen voorkomen maken grote indruk op hem. In november 1948 is hij nauw betrokken bij de oprichting van de COBRA groep, een groep gelijkgestemde Deense, Belgische en Nederlandse kunstenaars (onder wie ook Karel Appel en Constant), die samen exposities organiseren en tijdschriften (Cobra en Reflex) uitgeven, maar ook samenwerken bij het maken van kunstwerken. Een jaar later breekt het mythische motief door in zijn werk. De lijnen worden losser en lichter en een leger van fabel wezens dringt dansend de composities binnen. Vogels en vissen vliegen rond en figuren met reusachtige ballon hoofden bewegen zich door een imaginaire ruimte, opgeroepen in snelle lijnen en tere kleur vlekken. In 1953, na de COBRA‑periode, schildert hij motieven van stad en aarde als vanuit vogelvlucht bekeken. Sinds de jaren vijftig reist hij de hele wereld rond op zoek naar inspiratie. De natuur, antieke culturen, primitieve volken, klassieke muziek en literatuur zijn hiervoor belangrijke bronnen. Aan het einde van de jaren zestig herleeft het mythische element uit de beginperiode van COBRA met vrolijke fel gekleurde figuren. Kleurvlak en lijn worden weer afzonderlijk gehanteerd. De weelderige aarde blijft daarbij' een steeds terugkerend motief, maar nu in de vorm van een vrouwenl ichaam met daarnaast, of daarboven, de gedaante van een vogel die onweerstaanbaar tot die aarde wordt aangetrokken.'Min bewegingen op het doek worden altijd vogels", zegt Corneille; de vogel is het volmaakte beeld van de beweging". Het is niet alleen maar de beweging, maar het doel is ook de blijdschap om de beweging.

Het werk van Corneille is over de hele wereld te zien. Zo heeft hij in bijna elke grote stad op de wereld wel een expositie gehad of is er momenteel een gaande. Zijn werk is ook te bewonderen op bijvoorbeeld keramiek, horloges, kleding wat hem vandaag de dag meer toegankelijk maakt voor jonger publiek dat misschien nog niet in de gelegenheid is om een kunstwerk van Corneille aan te schaffen.
KUNST BINNEN UW BEDRIJF:

Kunst binnen het bedrijf en in de werkomgeving is zeer populair en is bijna onmisbaar. Kunstwerken die zorgvuldig zijn uitgekozen bepalen het karakter en imago van uw bedrijf. Kunstwerken dragen bij aan de sfeer binnen uw bedrijf voor zowel het personeel als de bezoeker.

MOGELIJKHEDEN AANSCHAF VAN MODERNE KUNST:

Alle kunstwerken in onze collectie die momenteel beschikbaar zijn, kunnen direct online aangekocht worden. Kunst aankopen is een waardevaste belegging en heeft fiscaal aantrekkelijke mogelijkheden.

Wanneer u geïnteresseerd bent in kunst binnen uw bedrijf en u zou graag advies willen over de samenstelling van een kunstcollectie met nader informatie, dan komen wij graag bij u langs voor een kennismakings- en intake gesprek of ontvangen u bij onze kunsthandel in Laren. Dit is geheel vrijblijvend. Wij inventariseren dan uw wensen en behoeften. U kunt dan op dat moment duidelijk uw voorkeur aangeven voor een bepaalde kunstenaar of stijl. Verder kunnen wij ook zaken zoals budgettering bespreken.

Na het gesprek is duidelijk geworden wat uw wensen en behoeftes zijn. Wij stellen een offerte met foto's ban de kunstwerken samen. Als u akkoord gaat stellen wij de kunst collectie samen. Vervolgens nemen wij contact met u op voor een tijdstip dat u het best uitkomt om de collectie af te leveren.

ON LINE EEN KUNSTCOLLECTIE SAMENSTELLEN

Ook kunt u geheel op eigen initiatief en samen met het personeel op uw gemak en eenvoudig een kunstcollectie samenstellen via onze website www.AaartNL. U selecteert de kunstwerken en krijgt online een prijs overzicht. U vult uw gegevens in en bestelt online de collectie.

EXTRA SERVICE
Als u het zelf te druk heeft om de kunstwerken op te hangen, bieden wij ook de service om de kunst collectie door ons op te laten hangen.

 
AaartNL design4 AaartNL design5

Artikelnummer
70218

Naam / omschrijving schilderij
zeefdruk corneille

Kunstenaar
Corneille

Techniek
Zeefdruk gesigneerd

Gebruikte onderwerpen
Dier
Figuratief
Kat / Poes
Vogel

Gebruikte kleuren
Bruin
Geel
Groen
Oranje
Zwart

Meer informatie
Klik hier voor contact