Kanbier Kunstkoopregeling afgeschaft

Kanbier Kunstkoopregeling afgeschaft

Het schilderij 'Kanbier Kunstkoopregeling afgeschaft' is door Jacob Kanbier geschilderd.

Dit schilderij van Jacob Kanbier kunt u helaas niet meer kopen. Kijkt u gerust bij één van de andere schilderijen van Jacob Kanbier .



Jacob Kanbier - Kanbier Kunstkoopregeling afgeschaft

 

Schilderij:

Kanbier Kunstkoopregeling afgeschaft

Schilder:

Jacob Kanbier

Afmeting (BxHxD):

30 x 36 x 4 cm

Onze prijs:

€ 85,-

Galerieprijs:

€ 130,-

Jaartal:

2004

Oplage:

1 / 1

Met lijst:

ja

Echtheid cert.:

ja

Gesigneerd:

rechtsboven

als e-card versturen »»

 
 

Door op het schilderij te klikken kunt u de afbeelding vergroten en met een door uzelf te bepalen achtergrondkleur bekijken.

 
 
Gebruikte techniek

Acrylverf schilderij op doek opgespannen houten spieraam

 
 
Over dit schilderij

Groot onbegrip over afschaffing ‘kunstkoopregeling’

NRC 19 sept 2007
Amsterdam, 19 sept. De renteloze lening bij het kopen van kunstwerken gaat verdwijnen. Galerie s vrezen dat vooral
jongeren daarom geen kunst meer zullen kunnen kopen.
„Een ramp”, zegt Erik Bos, galeriehouder en vice-voorzitter van de Nederlandse Galerie Associatie (NGA). Hij regeert op het plan van minister Plasterk van OCW om de kunstkoopregeling af te schaffen. In de Miljoenennota staat dat het Rijk van plan is om 0,8 miljoen euro te bezuinigen op deze aankoop regeling waarmee particulieren kunstwerken zonder extra kosten gespreid kunnen betalen.
„Vandaag sturen we een brief naar de minister”, zegt Bos. De stopzetting van de koopsubsidie brengt volgens hem zowel galeries als kunstenaars in de problemen. „Ik vermoed dat galeries op dit moment zo’n 25 procent van hun werk via deze regeling verkopen.”

Volgens Gitta Luiten, directeur van de Mondriaan Stichting, is de kunstkoopregeling essentieel voor het voortbestaan van de belangrijkste galeries van Nederland. Ze is „verbijsterd” over de voorgenomen maatregel. „Uit onderzoek blijkt dat 41 procent van de klanten met de kunstkoopregeling iets koopt dat ze anders niet zouden hebben gekocht”, zegt Luiten.

Volgens een woordvoerder van het ministerie van OCW zal de maatregel vanaf 2009 niet meer van kracht zijn. „Juist omdat de kunstkoop zo’n succesvol is gebleken, schaffen we deze af.” Volgens hem zijn er tientallen galeries die soortgelijke aankoop regelingen zelf hebben opgezet. Dat bewijst dat „een sterke sector zijn eigen financieringsregeling moet kunnen treffen”.

Martin van Zomeren van Galerie Martin van Zomeren in Amsterdam legt uit dat het niet zo eenvoudig ligt. „In de praktijk komt het er bij gespreide betaling toch vaak op neer dat je achter mensen aan moet bellen en steeds moet bijhouden of kopers hun termijnbetalingen hebben voldaan.” Door de kunstkoop regeling krijgt de galeriehouder het hele bedrag van de verkoop van een kunstwerk binnen drie weken na aanschaf in één keer uitbetaald. „Ik kan dan de kunstenaar meteen uitbetalen. Bij een gespreide betaling wordt dat moeilijker.”
Van Zomeren vindt het „ontzettend jammer” als de regeling wordt opgeheven. „Vooral beginnende kunstkopers worden door die renteloze lening vaak over de streep getrokken.”
NGA-voorzitter Bos: „Het is belangrijk dat jonge mensen kunst verzamelen. Maar zij zijn door de regeling gewend om gespreid te betalen. Je kan niet verwachten dat ze straks ineens wel een paar duizend euro voor een schilderij paraat hebben.”
Volgens Luiten is de afschaffing in tegenspraak met andere beleidsvoornemens van Plasterk. „Hij wil de kunstparticipatie onder burgers bevorderen en kunstenaars minder afhankelijk laten zijn van subsidies. Maar met de afschaffing van de kunstkoop kan juist die laatste groep zich minder goed zelf bedruipen.”

De renteloze lening voor het kopen van kunstwerken
* De kunstkoopregeling bestaat sinds 1997. De regeling verving toen de rentesubsidieregeling uit 1984. De kunstkoopregeling is een voorziening van de door het ministerie van OCW gefinancierde Mondriaan Stichting. Dankzij deze regeling kunnen ook particulieren met een minder hoog inkomen een kunstwerk aanschaffen. Dit kan met behulp van een renteloze lening van Fortis Bank bij zo’n 130 galeries door het land die door OCW zijn geselecteerd. De regeling geldt voor kunstwerken die gemaakt zijn na 1945 door nog levende kunstenaars en bedraagt maximaal 7000 euro per kunstwerk. De looptijd van de lening is maximaal drie jaar. Het aantal klanten ligt rond 11.000.

Schilderij is ingelijst in zwarthouten baklijst.
Jacob Kanbier een schilder met als inspiratie het ruige schilderen met een gigantische kracht van verf en techniek en materialen.
"Van kippen tot mooie Madonna’s". Niks is hem te veel om ze te laten ontstaan.
Schilderend vanuit zijn gevoel ontstaan ze.
Zijn grote voorbeeld is Willem de Kooning.
Toch is Jacob Kanbier zijn stijl een geheel eigen stijl.
Een groot Kunstschilder met een grote beheersing van techniek..
Vele mensen hebben veel bewondering voor zijn schilderwerk.
Daarom een goede aanvulling voor deze Moderne Kunstwebsite AaartNL.nl
Werken van kunstschilder en beeldend kunstenaar Jacob Kanbier bevinden zich in de collectie van HM Prinses Juliana, ZKH Prins Willem-Alexander, HKH Prinses Maxima, Gebouw van de Eerste Kamer aan het Binnenhof in Den Haag, het Stedelijk Museum de Lakenhal te Leiden, Wim Kok, Hedy d'Ancona, Kunsthandel Aaartnl, Roxenart, Gallerie Artxel, Ritsart Maassluis, Galerie Changes design, Deckers, Reco, Galerie Veldpape, Art4all, 10 voor kunst, ArdoArt, Entartic, The Gallery Donkersloot, Fmj4art, Amadeus art, Rob Kamphues, Felix Rottenberg e.v.a.

 
AaartNL design4 AaartNL design5

Artikelnummer
70118

Naam / omschrijving schilderij
Kanbier Kunstkoopregeling afgeschaft

Kunstenaar
Jacob Kanbier

Techniek
Acrylverf op doek

Gebruikte onderwerpen
Figuratief
Mensen
Naakt
Vrouw

Gebruikte kleuren
Blauw
Geel
Groen
Rood
Roze
Wit
Zwart

Meer informatie
Klik hier voor contact